Gyosport.ro / Articole / LA MULTI ANI 2011 !!!

LA MULTI ANI 2011 !!!

12 Comentarii
Vizualizari: 826

31.12.2010
Autor: Tipeanu G.& Diana & Bianca  

Sper din tot sufletul ca anul ce vine ne va aduce mai multe satisfactii in sportul pe care il practicam. Familia Tipeanu va ureaza tuturor un an nou mai bun,sanatate si indeplinirea tuturor dorintelor.

Personal imi doresc ca toti columbofilii sa se inteleaga mai bine ,sa fie corecti si sa ne putem felicita campionii,INDIFERENT DIN CE FEDERATIE FAC PARTE, cu toata admiratia. Fie ca cel mai bun sa invinga !!! La multi ani si toate cele bune !!!

12 Comentarii
Catalin Marcu
04.01.2011 la 18:59
Vorbitorii care vorbesc guri rele care zvonesc au cantat un adevar cunoscut despre palmaresul in alte crescatorii, nerecunostinta respectivilor care nu recunosc tac si ascund suferinta in sufletu lor. Programul unui intreg an cu tot ce faceti la porumbei poate intra intr-o negociere in privat ?
Tipeanu Gabriel
04.01.2011 la 16:26
Este adevarat ! Si despre familia olimpicului i-ti pot spune ca o am de 18 ani si am s-o mai am inca fff multi ani. Aceasta familia a dat porumbei campioni in ,Belgia,Olanda,Germania,SUA,ANGLIA,ETC.A dat la mine cat si la alti crescatori.....din Romania. Aceasta familie de porumbei este capabila sa faca pe oricine campion la demifond,as,general. Iubesc olimpicul si familia lui cum i-mi iubesc copii si nevasta. Pentru ei nu poate plati nimeni nici un pret!!! La fel si pentru porumbeii mei de reproductie.
Catalin Marcu
04.01.2011 la 14:29
Un raspuns apasator dar foarte convingator. La o bericica oamenii vorbesc si se aud anumite zvonuri care prind contur asupra palmaresului unor porumbei cu radacini din voliera Tipeanu la al de Petrica, Costica si altii fara recunostinta zvonesc gurile rele despre familia deosebita a olimpicului . Daca fac o oferta atractiva pentru toti porumbeii de reproducere aveti puterea sa va despartiti de ei ? Oricum va pot ramane toti zburatorii un avantaj mai mare decat a lui E. Limbourg, J. Thone sau Dr. Brockamp respectivii au ramas cu porumbei de un an sau maxim doi ani.
Tipeanu Gabriel
04.01.2011 la 11:10
Nu stiu ce sa zic Catalin,dar i-ti pot spune ca la noi in Bucuresti atunci cand primesti un pui cadou esti considerat un soarece cu ochii albi. Si porumbeii cadou sunt recomandati de cel care ti da s-ai bagi la matca si sai faci cu ce ai tu mai bun, apoi daca iese ceva bun este meritul lui,daca nu este vina ta. Asa ca nu mai lua pui cadou. Cumparai si daca in primul an nu dau nimic bun scuipai afara impreuna cu toata familia lor ca pe niste masele stricate.
Catalin Marcu
03.01.2011 la 00:07
Gabita am incredere in experienta ta si asta ma face sa cred ca esti alesul pentru a auzii si parerea ta personala. In anul 2009 am primit un pui cadou de la un maestru columbofil fara distinctie primita deocamdata, acel pui avand la baza doua famili VanSpitael si Kopman frumos puiul si cadou, am oferit cea mai buna boxa. In primavara dupa trei antrenamente 20, 40 si respectiv 90 kilometri puiul a slabit si statea intrun picior ca un cocor. Considerati ca anumite caracteriste se pot transmite de la stapan la porumbel prin tranzitul genetic ? Am pierdut acel pui la primul concurs, am cautat sa aflu ce au facut si fratii lui, ajuns pe bloc constat din cuvintele stapanului ca fratii cu acest pui au pierit la primul concurs dupa o doza injectabila cu antibiotic .
Catalin Marcu
02.01.2011 la 23:52
In functie de raspuns cerem tehnicienilor si presedintelui club GyoSport sa faca deplasarea la locatia respectiva pentru a activa o camera in plus cu raza pe locul unde se prepara retete magice.
Catalin Marcu
02.01.2011 la 23:44
Va multumesc pentru indrumare, are prea multe accesari camera si merge mai greu cateodata nu la viteza normala cum merg celelalte camere indiferent de ora cand dorim sa o accesam. Sa fie oare colegi columbofili care pur si simplu se uita nonstop la camera Tipeanu ? Atipesc si cand se trezesc continua tot acolo sa vizioneze , aveti ceva in plus fata de ceilalti si nu vor sa recunoasca . O ultima intrebare Retetele vor fi preparate in voliera sau in bucatarie ? daca raspundeti sincer despre locatia unde preparati retete atunci sa stim unde va fi amplasata urmatoarea camera.
Tipeanu Gabriel
02.01.2011 la 09:37
Catalin,stiu cine esti si ce vrei sa urmarsti.Fa-ti tu cont pe site frumos,camera e cea de jos,stai cu laptopul in brate,urmaresti tot ce se poate,poate vezi antrenamente,poate vezi si din secrete,si poate ceva retete.Stiu ca-i fost tu sus pe cal si era putin balan,la-s ca poate i-ti revi daca tu cuminteo-i fi. Of...., ai zile numarate pana la primele etape. Hai ,La multi ani (mai glumim si noi ca de certuri suntem satui)
Stoica Adrian
02.01.2011 la 01:13
LA MULTI ANI! Vant in pene si multa sanatate!
dari
31.12.2010 la 18:10
LA MULTI ANI SI NUMAI BINE IN ANUL CE VINE.
tavy
31.12.2010 la 16:00
La Multi Ani !-sanatate ,implinirii si nu mai bucuri pe toate planurile.
Catalin Marcu
31.12.2010 la 15:17
Multumim pentru urarile de bine din partea fam. Tipeanu , va doresc si eu un AN NOU FERICIT si traditionalul LA MULTI ANI ! Speram in anul 2011 sa avem fiecare rezultate mai bune si in viitor sa divulgati anumite lucruri din practica columbofila cumulata ajutand anumiti columbofili prin informatiile oferite sa mentina o redresare in rezultatele , constanta an de an si evitarea caderilor sezonale care implicit ii duce la rezultate oscilante. Odata cu aceste rezultate oscilante apar si pierderile masive a porumbeilor din lista de start accelerand unele reflexe impulsive spre fapte nedemne si stres continu.